
NAGRODY "PUNKTY ZWROTNE"
Zapraszamy do zgłaszania grup do rywalizacji o nagrodę Punkty Zwrotne, które wręczymy w trakcie konferencji Scum Summit 2025
Nagrody Punkty Zwrotne to 3 kategorie nagród mających na celu wyróżnienie grup osób, które doprowadziły do dobrych zmian lub nauki w swoich organizacjach. Zmiany takie są inspiracją i pokazaniem, że można inaczej oraz że można popełniać błędy, a te są podstawą do lepszych decyzji. Mamy nadzieję, że przedstawienie nominacji i ich historii spowoduje ośmielenie się innych organizacji do wprowadzania zmian i popełniania błędów.
JURY NAGRODY "PUNKTY ZWROTNE"
Sportradar
Rebelsi.pl
Akthea Polska
productorg.pl
KATEGORIE
Kategoria 1:
Najlepszy program rozwojowy w zmianie zwinnej
Ta kategoria ocenia programy rozwojowe - czyli serie działań rozwojowych i edukacyjnych, mających na celu dostarczenie umiejętności, doświadczenia lub wiedzy osobom działającym w obszarze zwinności.
Uwaga - programem rozwojowym nie jest pojedyncze szkolenie lub proces mentoringowy lub coachingowy. Musi być to seria złożona z różnorodnych narzędzi rozwoju.
Dobry program rozwojowy to taki, który jest spójny z celami lub powodami działania, zapewnia dostawę odpowiednich umiejętności w sposób, który doceniają uczestnicy oraz inicjatorzy programu - jako wartościowy. Jurorzy będą oceniać programy pod kątem ich konstrukcji, dostosowania do problemu/wyzwania/powodu, stosowania naukowo potwierdzonych metod, obserwowalnych wyników oraz dostosowania intensywności do potrzeb uczestników.
W momencie zgłaszania, program powinien być zakończony w co najmniej takiej części, która pozwoli na analizę wyników jego działania.
Kategoria 2:
Najlepsza zmiana sposobu pracy
Ta kategoria ocenia zmianę sposobu pracy grupy osób (co najmniej 5, nie więcej niż 1000), która spowodowała znaczną zmianę wyników pracy i/lub komfortu pracujących w dziedzinach pracy intelektualnej. Zmiana sposobu pracy może być z użyciem dowolnej metody lub frameworku lub z zastosowaniem autorskich rozwiązań.
W tej kategorii jurorzy oceniać będą wyniki demonstrowane przed i po zmianie sposobu pracy, innowacyjność i dostosowanie przyjętych praktyk metod i podejść do problemu stojącego przed osobami pracującymi w zmieniającym się sposobie pracy. Proces samej zmiany sposobu pracy także będzie ważny - co spowodowało zmianę i dlaczego ta zmiana była odpowiednia dla tej konkretnej sytuacji.
W momencie zgłaszania zmiana powinna być wystarczająco zaawansowana, żeby można było ocenić postęp i wyniki zmian.
Kategoria 3:
Najlepsza porażka produktowa (oraz wnioski i zmiany z niej płynące)
Ta kategoria ocenia najlepszą parę - porażkę i wniosek z niej płynący dla produktu, który jest aktualnie rozwijany na rynku. Przedstawiamy w niej jakąś katastrofalną w skutkach decyzję (lub ich serię) oraz proces, który doprowadził do wyciągnięcia wniosków oraz zastosowania tych wniosków w praktyce. Porażka musi być brzemienna w skutkach dla rynku/sprzedaży/rozpoznawalności produktu.
Jurorzy będą oceniać okoliczności, które doprowadziły do porażki, same decyzje których konsekwencją była niniejsza porażka oraz zmiany które zostały wprowadzone po ujawnieniu problemów. Kreatywność w rozwiązywaniu problemu oraz rozległość i waga zmian wprowadzonych po wyciągnięciu wniosków będą miały wpływ na ocenę zgłoszenia.
W momencie zgłoszenia, sytuacja musi być już na tyle opanowana, żeby dało się ocenić wpływ zmian wprowadzonych po ujawnieniu porażki.

Jak zgłosić się do konkursu?
- Wybierz odpowiednią kategorię w formularzu zgłoszeniowym i opisz zmianę lub podaj link do nagrania, w którym o niej opowiadasz/ opowiadacie (max 15 min).
- Wpisz swoje imię i nazwisko, e-mail, a także link do profilu na LinkedIn. Jeśli zmiana była prowadzona przez kilka osób (liderów zmiany), wpisz również ich dane (max. 10 osób).
Ważne! Upewnij się wcześniej, że wszystkie te osoby chcą wziąć udział w naszym konkursie i wyrażają zgodę na przekazanie ich danych. - W przypadku nominacji do nagrody głównej osoba wskazana jako Zgłaszający otrzyma bezpłatną wejściówkę na konferencję, a w przypadku wygranej, odbierze nagrodę w trakcie konferencji,
Jak wyłonimy zwycięzców konkursu?
- W terminie od 15.03 do 8.04 włącznie, czekamy na Wasze zgłoszenia,
- Do nagrody głównej nominujemy po 3 zgłoszenia z każdej kategorii,
- Do dnia 28.04 skontaktujemy się z autorami nominowanych prac,
- Każda z nominowanych osób przygotuje 5 minutowe wystąpienie nt swojej zmiany, którą będzie miała okazję zaprezentować podczas konferencji!
- Rozdanie nagród głównych odbędzie się podczas konferencji Scrum Summit, dnia 15.05 w Warszawie.
- Wyjątkowa statuetka
- Wystąpienie na scenie konferencji
- Bycie inspiracją do zmiany dla innych firm i organizacji
- Sława i chwała